Wyjazdy na narty i snowboard do Włoch

Dlaczego narty we Włoszech to najlepszy sposób na spędzenie zbliżającego się urlopu? Poza zapierającymi dech w piersiach widokami i korzystnymi warunkami atmosferycznymi, fani białego szaleństwa do wyboru mają tu dziesiątki nowoczesnych ośrodków narciarskich ze znakomicie przygotowanymi trasami. We Włoszech znajduje się ponad 1200 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Cena rosnąco

Wygląda na to, że nie mamy oferty spełniającej Twoje kryteria.

Spróbuj wybrać inny termin lub inne lotnisko na pasku powyżej.

Kurorty narciarskie Włochy 

Narty Włochy: Livigno

To jedna z najpopularniejszych destynacji. Trudno się temu dziwić — sezon trwa tutaj bowiem od grudnia do maja. Na uwagę zasługuje również specyficzny mikroklimat Livigno z ponad 320 słonecznymi dniami w roku i intensywnymi opadami śniegu zimą. Narciarze mają tu do dyspozycji 140 km tras narciarskich oraz 32 wyciągi. Z myślą o miłośnikach narciarstwa biegowego przygotowanych zostało natomiast 40 km tras. Livigno to dobry pomysł na wyjazd na narty z dziećmi z Włochy, a to ze względu na dużą ilość wyciągów dla początkujących. 

Narty Włochy — gdzie warto się wybrać?

Każdego roku miliony turystów odwiedzają rejon o nazwie Cortina d’Ampezzo, w skład którego wchodzą 3 ośrodki: Tofane, Faloria oraz Cristallo. Łączna długość znajdujących się tu tras narciarskich to 120 km. 

Narty Włochy — gdzie najlepiej?

Na urlop warto wyjechać do Doliny Fiemme, w skład której wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Passo Rolle, Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Lavaze oraz Ski Center Latemar. Do dyspozycji jest tutaj 150 km tras zjazdowych położonych na wysokości od 1000 m n.p.m do 2300 m.n.p.m. Dolina ta jest popularną destynacją wśród narciarzy biegowych. To właśnie tu każdego roku, w ostatnią niedzielę stycznia odbywa się najdłuższy bieg narciarski o nazwie Marcialonga.

  

Narty Włochy: sezon 

Narty Włochy — kiedy jechać? W zależności od ośrodka, sezon rozpoczyna się tutaj na początku listopada lub w pierwszych dniach grudnia i trwa do kwietnia. Największego oblężenia na stokach spodziewać można się między 7 a 14 lutego, kiedy to trwają tam ferie zimowe.

 

Ubezpieczenie narciarskie Włochy

Podczas wyjazdu na narty do Włoch, dojść może do wypadków takich, jak skręcenia i złamania kończyn górnych lub dolnych oraz kontuzje kolan. Aby uchronić się przed wysokimi kosztami leczenia, które w najpoważniejszych przypadkach sięgać mogą nawet 100 000 zł, wykupić należy stosowne ubezpieczenie narty Włochy. Popularna wśród turystów Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie będzie tu jednak wystarczająca. Wynika to z faktu, iż nie pokrywa ona np. kosztów transportu medycznego do Polski czy wydatków związanych z akcją ratowniczą na stoku. Ubezpieczenie na narty Włochy gwarantować powinno zwrot co najmniej 30 000 euro za wykonane usługi medyczne. Warto wykupić także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu otrzymać można zarówno zwrot kosztów leczenia, jak i odszkodowanie z tytułu trwałych urazów ciała. Coraz więcej narciarzy decyduje się także na zakup OC sportowego, które zapewnia pokrycie roszczeń finansowych od osób trzecich.

Zobacz niektóre z naszych najpopularniejszych ofert: