Narty Szwajcaria

Wyjedź na narty!

Wyjazd na narty do Szwajcarii to doskonała propozycja dla wszystkich osób szukających znakomicie przygotowanych tras, nowoczesnej infrastruktury oraz profesjonalnej obsługi. Jako że w kraju tym znajduje się aż 48 czterotysięczników, miłośnicy białego szaleństwa liczyć mogą na świetne warunki narciarskie i to niemalże przez cały rok. Dlaczego jeszcze warto postawić na narty Szwajcaria? Do dyspozycji jest tutaj prawie 8 000 tras narciarskich i 5 000 biegowych.

 

Cena rosnąco

Wygląda na to, że nie mamy oferty spełniającej Twoje kryteria.

Spróbuj wybrać inny termin lub inne lotnisko na pasku powyżej.

Szwajcaria narty: kurorty

 

Gdzie na narty w Szwajcarii warto się wybrać?

Popularnym kierunkiem jest miejscowość Zermatt, gdzie znajduje się około 250 km tras zjazdowych. Korzystając z kolejki szynowej lub gondoli, w kilka minut dotrzeć można na stoki zlokalizowane po włoskiej stronie. Wyjazdy na narty Szwajcaria w okolicy Zermatt to gwarancja osłoniętych od wiatru, dobrze nasłonecznionych stoków.

 

Narty Szwajcaria — gdzie warto spędzić urlop?

Każdego roku miliony narciarzy z całego świata udają się na największy lodowiec Alp, jakim jest zlokalizowany na wysokości 4195 m n.p.m. Aletsch. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. W Aletsch znajduje się 180 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Narty w Szwajcarii — gdzie najlepiej pojechać?

Kolejna propozycja to Nendaz i Veysonnaz, czyli miejscowości znajdujące się w sercu regionu o nazwie 4 Doliny. To największy resort zimowy w tym kraju, gdzie na turystów czeka 51 wyciągów i 200 km nartostrad.

 

Narty z dziećmi Szwajcaria 

Szwajcaria: narty z dziećmi — gdzie warto się wybrać? Z maluchami wyjechać można do miejscowości Andermatt. Znajduje się tam między innymi ośrodek Nätschen, który oferuje łagodną trasę dla początkujących o długości ponad 6 km. Godny polecenia jest również kurort Zermatt z 2 łagodnymi wyciągami. Znaleźć można tu także 2 szkoły narciarskie dla dzieci w wieku od 4 do 6 oraz od 4 do 12 lat. Szwajcaria narty dla początkujących — który kurort sprosta oczekiwaniu rodzin z dziećmi? Kolejna propozycja to Saas Fee, na terenie którego znajduje się między innymi Kids Fun Park, Beginner — Freestyle Park oraz Eis Pavillon z atrakcjami takimi, jak lodowisko czy tor do snow tubingu.

 

Ubezpieczenie na narty w Szwajcarii 

Planując wyjazd narty do Szwajcarii, warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż pokrywa ona wyłącznie wybrane usługi medyczne. Co powinno obejmować ubezpieczenie na narty w Szwajcarii? Jego zakres uwzględniać musi tak transport medyczny, jak i hospitalizację czy zakup niezbędnych leków. Najlepszym rozwiązaniem będzie pakiet ubezpieczeń medycznych na kwotę minimum 30 000 euro za leczenie i co najmniej 6 000 euro za usługi ratownicze — tak na stoku narciarskim, jak i poza nim. Wybierając się na narty do Szwajcarii, sprawdzić należy, czy ubezpieczenie obejmuje zarówno NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków), jak i OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej).

Zobacz niektóre z naszych najpopularniejszych ofert: